heey! beynim nasılsın?


  • blog image

Nedir?

Nöronal öğrenme sürecini canlandırarak, yeni beyin ağlarını yapılandırıp sinirsel semptomları azaltırken, konsantrasyonu ve görsel sistemin performansını iyileştiren bir eğitim programıdır. Beynimizin sağlıklı çalışması için öncelikle beyin egzersizleri yapmak, beynimizin tazelenmesi için (özellikle uzun vadede) önemli bir olgudur. Ayrıca eğlenceli bir şeyler yapmak hem stres düzeyimizi düşürmemize, hem de beynimizin tazelenmesine yardımcı olur. Fakat zihin geliştirici olan eğlenceli oyunlar tercihtir. Bunun dışında, yeni bir şeyler öğrendiğimizde beynimiz bu duruma uyum sağlamak için yepyeni bağlantılar geliştirmek zorunda kalır.


Kazanılmış tüm bilgileri değiştirmekte ve yeni bir hareket göreviyle bilişsel ve görsel görevler arasında bir kombinasyon oluşturmaktadır. Böylece yeni bir hareket üzerinde çok fazla çalışmaya gerek kalmaz. Örneğin on defa denemek yerine beş ya da altı defa yeterli olmakta, başarı sağlanmaktadır. Alıştırmalar seçilirken eğlenerek öğrenme yöntemi her zaman ön plana çıkmaktadır. Spesifik ve metodik bir ilerleyiş ve birbirleri üzerine yapılanan antrenman bütünleri sayesinde bir ömür boyunca beynin yeni yapılara uyum göstermesi mümkün kılınmaktadır.


  • blog image

Nerede ve Nasıl Kuruldu?

Horst Lutz, Almanya’da “bilişsel yeteneklere sahip olmama rağmen, alışık olmadığım bir hareketten diğerine geçerken neden kaos yaşıyorum? Bu süreçte beynimde ve bunu takiben yaşantımda neler oluyor?” sorularından hareketle beyin araştırmalarına yöneldi. Konu ile ilgili pek çok bilimsel makaleler okudu ve kendisini öğrenme ve nöroloji konularına yöneltti. Pek çok bilim adamı ile çalışmalar yaptı. Bu çalışmalar beyin etkinliklerinin doğmasına neden oldu. Almanya ve Avusturya’da eğitim kurumlarında bu programlar kullanılmaktadır. 8 yıl önce Almanya’da başlayan programı 4 yıldan beri Türkiye’de tanıtılmakta ve uygulanmaktadır.


  • blog image

Sizleri Ne Bekliyor?

Keyifli ve eğlenceli zaman geçirerek zihnimizi ve bedenimizi geliştirmek güçlendirmek için meydan okumaya hazır mısınız?

Bu program beyin hücreleri arasında yeni bağlantılar kurarak eğlencenin en üst düzeyde tüm yaşam alanlarında manevra yeteneği sağlar.Burada katılımcıların yedi veya yetmiş yaşında olmaları fark etmez.


Kendinizi ödüllendirin! Yaşantınıza daha fazla ve neşe katın.


  • blog image


Eğitimlerimiz